Головна
Структура ЦБС
Ресурси
Послуги
Партнери
На допомогу бібліотекарю
Контакти і посилання

Горохівська
центральна районна бібліотека
працює
10.00 - 19.00
неділя 10.00 - 17.00
вихідний - субота.

Адреса:
м. Горохів, вул., Шевченка, 14
Facebook 

 "Головна"
З Америки в Горохів покликала пам’ять про ріднихНещодавно гостем Горохівської центральної районної бібліотеки був доктор історичних наук єврей Дієго Гольштейн із США. В наш край його привело щире бажання дослідити свій родовід, відвідати батьківщину діда Лейбіша Ейдема. На початку 20-го століття в Горохові проживала велика родина Лейбіша, якій належав паровий млин, цегельня, великий двоповерховий магазин на зразок сучасного універмагу, в якому можна було придбати усе необхідне для життя – одяг, тканини та навіть меблі. У 1929 році родина емігрувала в Аргентину, потім переїхали в Ізраїль, а тоді на постійне місце проживання в Америку.


У бібліотеці Дієго Гольштейн переглянув сторінки унікального видання «Меморіальна книга Горохова», виданого у 1966 році в Тель-Авіві мовою іврит.
Працівники Горохівського історичного музею провели заокеанському гостю цікаву екскурсію по місту, відвідали місце масового розстрілу горохівських євреїв, побували біля пам’ятника, де колись біло єврейське кладовище та на місці колишнього гетто в Горохові.
Підсумком побаченого для Дієго Гольштейна стали приємні враження від відвідин містечка, в якому проживали його предки. А нас вразили його допитливість і жага дослідити свій родовід.
На світлинах екскурсовод Горохівського історичного музею Мар’яна Янюк, Дієго Гольштейн, директор музею Ігор Шешко; книга про історію Горохова.
З святом вас, чоловіки!


Погожого осіннього дня 13 жовтня актова зала бібліотеки зібрала працівників культури, щоб найкращими словами поваги привітати всіх чоловіків зі святом мужності і самовідданості, святом лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці – Днем захисника України.


Святковим концертом, в якому наче феєрверк, змінювались привітальні номери: пісні від начальника відділу культури Д.І. Колесник, заступника директора ЦБС Л.І.Колесник, солістки РНД «Просвіта», вокального тріо Горохівської музичної школи у складі Ольги Бойко, Наталії Бадко, Марії Лотвин, запальні танці від ведучих урочистості – екскурсовода історичного музею Мар’яни Янюк, методиста РНД «Просвіта» Іванни Шлапак, секретаря музичної школи Оксани Голуб, пантоміма від головного спеціаліста відділу культури Марії Пилип’юк, віншування від методиста РНД «Просвіта» Надії Пасічнюк, мініатюра «Чого хочуть жінки» від колективу Горохівської районної бібліотеки, відеосюжети про талановитих колег-мужчин схвилювали душі усіх пристуніх на урочистому дійстві.

Бо що ж та жінка варта без мужчини,
В вогонь і в воду ладні з вами йти.
Нехай лиш від солодких поцілунків
В житті вам захищатися, чоловіки!

"Українській нації призначено вижити"


14 жовтня споконвіку було для українців особливою датою. Від князів Київської Русі і до часів козаччини ми вшановували Богородицю, в молитвах просили захисту від ворога.


Чотирнадцяте жовтня об’єднує всіх, хто своїми ратними подвигами доводить любов до нашої Батьківщини.
День захисника України нагадує про багатовікову історію мужності та слави українського козацтва, незламних повстанців, героїчних ветеранів Другої світової. Нині цю доблесну когорту поповнили і сучасні герої. Ті, хто не шкодуючи ні сил, ні життя, захищає свободу та територіальну цілісність України.
У центральній районній бібліотеці діє книжкова виставка «Українській нації наказано вижити».
Виставку розкривають розділи: «Під покровою Пресвятої Богородиці», «Українське козацтво: відгомін віків», «Мій світе, мій краю, повстанців-героїв згадаю», «Учасники АТО – приклад військової доблесті», «Краща книга часів АТО».
Завітайте!


"Книга – доля моя…»"
Бібліотекарі… Це люди об’єднані однією спільною справою, однією турботою, одним бажанням – дарувати людям радість від спілкування з книгою. Це найпрекрасніша професія на Землі. Якщо в роботу вкладаєш душу, то можна дуже багато чого досягти. Вона в тій точці людського буття, у якій повсякденно перетинаються добро і зло, світ книги і світ людей.
Як і годиться, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у актовій залі ЦРБ зібралися книгарівни Горохівщини. Всяке свято – це багато щирих, вірних друзів, це теплі слова вітань. Не виняток і цей день. Нас вітали заступник голови районної ради Віталій Клемба, начальник відділу культури Діна Колесник, директор історичного музею Ігор Шешко, завуч музичної школи Марія Лотвин, працівники редакції газети «Горохівський вісник» Олег Дідик та Леся Влашинець, директор ЦБС Ольга Єлісєєва.
Усі наші колеги яскраві, неповторні і усі не тільки добре працюють, а й заслуговують на відпочинок, тому і вирішили продемонструвати свої таланти. Приємною несподіванкою був концерт, який підготували працівники бібліотек-філій – Тетяна Коберник, Ірина Бондаренко, Інна Голюк, Євгенія Бжезинська, Оксана Вінчук, Світлана Базюк. Як завжди дивували талантами Володимир Дубець і Лілія Колесник, свій вірш читала Марія Ваврик.
До уваги присутніх була представлена відеопрезентація «Один день з життя бібліотекаря» та слайд презентація «Від вересня до вересня»."Криниця знань"
Горохівська центральна районна бібліотека - провайдер якісної інформації.
Але книги - першоджерело інтелектуальих надбань людства.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек до уваги користувачів - книжкова інсталяція "Криниця знань"


"Семінар у Колодежах"


Нещодавно Горохівська районна бібліотека для дітей завершила серію виїзних семінарів у с.Колодеже, куди з’їхалися бібліотекарі 16 сіл. Приємно здивував домашньо-затишний інтер’єр бібліотеки, куди справді охоче приходять відвідувачі. Для цього семінару було обрано патріотичну тематику, яка змусила кожного задуматись не тільки над роллю бібліотек у вихованні дитячого патріотизму, а й заглянути в душу собі і визначити рівень особистого патріотизму.
Завідувач бібліотеки-філії Л.С.Шульга провела для присутніх бібліотечний урок «Книга - світ, книга - серцю привіт», а також підбила підсумки конкурсу «Кращий читач літа» та вручила подарунки переможцям.
Веселим штрихом у програмі семінару стала презентація виставки-гри «Канікули, канікули, відпочивати ніколи» проведена провідним бібліотекарем РДБ О.А.Козаченко, яка довела, що книжкові виставки – це не тільки пізнавально, а ще й цікаво та весело.
Аналізуючи проведену роботу, хочу зауважити, що такі семінари досить ефективні як для працівників, які мають можливість обмінюватися досвідом, так і для користувачів бібліотек району, які беручи участь у заходах, мають можливість відчути свою причетність до мудрості книгозбірень віками береженої для нащадків.


Цими днями працівники Горохівської районної бібліотеки відвідали книжковий форум видавців у Львові, де мали можливість зустрітися і поспілкуватися з відомими українськими письменниками, побачити презентації нових творів, які нещодавно побачили світ, купити книги та отримати автографи від їх авторів. Море книг, тисячі людей та неповторна святкова атмосфера стали підтвердженням того, що в Україні читають, і роблять це з великим задоволенням.


"З Днем ангела, Україно"


Напередодні Дня Незалежності у Горохівській центральній районній бібліотеці відбувся творчий вечір горохівської поетеси Лесі Кос «З днем ангела, Україно!»
Леся Леонтіївна Кос народилася 1 червня 1970 року в Горохові. Тут вимовила свої перші слова: мама, тато, Бог, Україна, хліб, любов… Від рідної землі набиралась сили, з народного напившись джерела, набралась мудрості й любові до рідного краю. Закінчила школу. Ранніми віршами, до здивування проникливими, захоплювала у полон своєї творчості вчителів, ровесників, друзів, знайомих.
З тисячі дитячих «чому?» малювала у душі образ світу.


Що, зрештою, життя?
Життя – це тільки сон,
Занедбане буття, забутий полігон…
По справжньому живеш ти
Тільки у думках,
Аж доки не помреш,
Закутаний в квітках.
Нелегко зрозуміть,
Чому є день і ніч,
Чому так гаряче, коли розтопиш піч,
Чому цвітуть сади, чому тече вода,
Чому свої сліди лишає скрізь біда.
Чому, чому, чому? –
О, Боже, скільки їх!

У доробці поетеси збірка «З безодні…»

На вечорі вірші Лесі Кос читали працівники районної бібліотеки, члени літературного клубу «Натхнення». Поетесу вітали голова РДА Любов Матвєєва, голова районної ради Тарас Щерблюк, міський голова Віктор Годик, начальник відділу культури Діна Колесник, рідні, друзі, вчителі, шанувальники поетичного слова.
Поетичний доробок поетеси щедрий. І віримо, що збірки ще будуть, чого й бажаємо поетесі.
Книгарівни Волині зустрілися на Горохівщині

Нещодавно на базі Горохівської районної бібліотеки для дітей відбувся обласний семінар заступників директорів по роботі з дітьми на тему^ "Сучасна бібліотека для дітей: креативний простір для розвитку особистості". Гостей традиційно зустрічали короваєм на кордоні Луцького та Горохівського районів начальник відділу культури Д. Колесник, директор ЦБС О.Єлісєєва та заступник директора по роботі з дітьми Л.Колесник.
Учасники семінару розпочали свою роботу з огляду бібліотеки філії с.Михлин у реконструйованому в євростилі закладі культури, де про свої досягнення у роботі сільської бібліотеки розповіла бібліотекар Мар'яна Ющак.
На порозі головної книгозбірні Горохівщини гостей вітала голова райдержадміністрації Л.Матвєєва та учасники дитячого фольклорного колективу "Василинка" НД "Просвіта" с.Смолява.
Цікавими та змістовними були лекції київських гостей: заступника Генерального директора Національної бібліотеки для дітей Тетяни Шамаріної та завідувачки відділу обслуговування 1-4 кл. цієї ж бібліотеки Жанни Кунцяк.
Потім відбулося виїзне засідання на базі бібліотеки - філії для дітей м. Берестечка, роботу якої презентувала її керівник Раїса Голуб.
Чудовим завершенням трудового дня стала екскурсія у Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви", де всі гості прониклися духом козацької слави, і набули незабутніх вражень.«Школа молодого бібліотекаря»


5 липня з двохденного навчання школи молодого бібліотекаря „Професіоналізм + креативність = сучасна бібліотека” з найкращими враженнями повернулась завідувачка бібліотекою філією с. Новосілки Бондаренко Ірина. В програмі були: зустріч з художником Чупрай В.В., проектна діяльність бібліотеки, екскурсія бібліотекою, тренінг «Гра в роботі бібліотеки». Учасники навчання відвідали бібліотеки с.Затурці, с.Губин Іваничівського району, побували в музеї Б.Липинського, ознайомились з роботою Локачинської ЦРБ. Зацікавив всіх майстер-клас по виготовленню ляльки–мотанки.
Підсумки занять підбила і вручила сертифікати директор ОУНБ ім. Олени Пчілки Стасюк Л.А.


3-4 липня 2017 р. на базі Горохівської ЦРБ відбулися дводенні курси для слухачів категорії «Інструктори консультаційних пунктів» 20 бібліотечних працівників нашого району мали нагоду поспілкуватися з викладачами навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Надашкевичем Сергієм Володимировичем та Ковалем Миколою Івановичем.
Усі присутні подивились цікаві відеоролики про надзвичайні ситуації, послухали лекції про безпеку життєдіяльності населення, одержали нові матеріали для книжкових виставок, що діють в сільських бібліотеках.«Основа життя – мій закон основний»

Напередодні державного свята – Дня Конституції України в районній бібліотеці відбувся урочистий вечір «Основа життя – мій закон основний».
Слово про історію основного закону мала голова районної державної адміністрації Любов Матвєєва.
Святкову програму вечора відкрили ведучі свята Надія Бочковська та Світлана Погудіна.
Пісні про Україну виконали солісти РНД «Просвіта» Вікторія Сосновська та Тамара Мельник.
Свято продовжила концертна програма народної хорової капели «Лісова пісня» Луцької територіальної організації УТОС.

У Міжнародний день захисту дітей у бібліотеці-філії с. Підбереззя для учнів початкових класів було проведено цікавий захід.Комп'ютер - для справи, а книга - для душі.

Відділ культури виділив кошти і закупив для бібліотеки-філії с. Підбереззя комп'ютер.
А у проведенні інтернету допоміг сільський голова Коритко Віктор Дмитрович, який придбав 25м кабеля.

"Євробачення 2017 вражає"

Весь світ слідкує за пісенним конкурсом «Євробачення 2017», який проходить у Києві з 7 по 13 травня.

Не залишилася осторонь цієї події і наша бібліотека.
У читальній залі діє виставка періодичних видань «Євробачення 2017 вражає».


"На вістрі української долі"

7 травня минає 70 років від дня народження Петра Оксентійовича Боярчука – нашого славного земляка.
Письменник, публіцист, член Національних спілок журналістів і письменників України, Заслужений журналіст України, автор гострих публіцистичних статей з національного відродження України.
Петро Боярчук (7.05.1947 – 27.12.2013р.р.) народився в с. Одеради Ківерцівського району (тепер Луцький район) Волинської області. У 1951 році тодішня влада запроторила сім’ю на довічне спец поселення у Тюменську область. Початкову освіту Боярчук розпочав у Росії. Коли, завдяки послабленню політичних утисків, сім’я осіла в с. Горянівка Ківецівського району. Навчався у Покащівській, Залісочівській і Олицькій школах. У 1965-1967 роках працював вчителем у Городищенській школі Ківерцівського району. З квітня 1967 року – на журналістській роботі. У 1972 р. закінчує навчання на факультеті журналістики Київського державного університету ім. Шевченка. З серпня 1979 р. – власний кореспондент газети «Волинь-нова» («Радянська Волинь») у Горохові. Боярчук плідно вкоренився у суспільне життя Горохівщини.
У його доробку книги «Стохід», «Крик голодного звіра», «Дорогами болю», «Бій під стінами храму», «Про що мовчить стара Олика».
Петро Боярчук вів активну громадську діяльність, очолював районну організацію братства Святого апостола Андрія Первозванного (Луцьке Хрестовоздвиженське братство). Неодноразово надавав творчі консультації для поетів-початківців під час засідань літературного клубу «Натхнення», що діє при центральній районній бібліотеці.
Взагалі, він був другом нашої бібліотеки, відвідував різні літературні зустрічі. Петро Оксентійович – лауреат Волинської обласної журналістської премії «Краще перо року» і Волинської журналістської премії імені Полікарпа Шафети, лауреат конкурсу україністики Фонду Воляників-Швабінських при фундації Українського Вільного Університету в Нью-Йорку, лауреат Волинської обласної літературної премії імені Агатангела Кримського.
Крізь перо журналіста карбувалися українські долі людей, з котрими спілкувався, переживав, листувався.
Треба віддати належне Петру Боярчуку, що майже 35 років висвітлював життя Горохівщини у засобах масової інформації. Шкода, творча доля письменника застигла на вістрі пера, але його книги й публікації залишилися для нащадків.
Напередодні ювілею Петра Боярчука у центральній районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Автор драм болючих і світлих доль».
"Бібліотека - територія змін"

Під такою промовистою назвою 27 квітня відбувся виїзний семінар бібліотечних працівників Горохівського району. Учасників гостинно зустріла Тетяна Коберник – бібліотекар філії с. Стрільче. Насиченою і цікавою була програма семінару. Про роль бібліотек в контексті вимог сьогодення розповіла начальник відділу культури Горохівської РДА Діна Іванівна Колесник..
Багато корисного присутні почерпнули з консультацій: «Чи легко рекламувати свою бібліотеку?», «Створення та оформлення книжкових виставок для дітей», «Творчий підхід до роботи сільського бібліотекаря». Їх озвучили директор Горохівської ЦБС Ольга Єлісєєва, заступник директора по роботі з дітьми Лілія Колесник, зав. інформаційно-методичним відділом ЦРБ Алла Ваврик.

Майстер-клас з оформлення книжкової виставки «Яблучні історії» та її презентацію провела провідний бібліотекар Горохівської РДБ Олена Козаченко.
Творчим досвідом традиційного та інноваційного обслуговування користувачів поділилась Тетяна Коберник. Вона також підготувала народознавчу годину «Що є краще за дівочі коси?»
Присутні слухали пісні у виконанні Тетяни Коберник, ансамблю «Стрільченські молодиці», дуету у складі Лілії Колесник та системного адміністратора ЦРБ Володимира Дубця.
Майстер-клас по заплітанню коси провели юні користувачі сільської бібліотеки та знані майстрині жіночих зачісок.
Підсумки семінару підвела начальник відділу культури Діна Колесник.


Найкращий читач - 2017

16 березня в актовій залі Горохівської бібліотеки було проведено ІІІ етап всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017».
Конкурс було проведено з метою підвищення рівня культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання, розвитку комунікативних навичок, критичного мислення, кращої соціалізації і самореалізації завдяки читанню; сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних, у тому числі електронних, носіях, незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних та інтелектуальних можливостей, забезпеченості та рівня проживання.
У конкурсі взяли участь 15 дітей-користувачів бібліотек району 6-7 класів м. Горохова, м. Берестечка, смт. Мар’янівка, с. Скобелка, с. Терешківці, с. Галичани, с. Підбереззя, с. Мирків, с. Мирне, с. Смолява. Грамотами за отримане ІІІ місце були нагородженні: Пилипчук Наталія,6 кл. с. Терешківці; Гарусь Вікторія, 6 кл. с. Підбереззя; Пирожок Олександра, 6 кл. с. Скобелка; Гуцик Софія, 7 кл. м. Горохів; Примич Марія, 7 кл. с. Підбереззя.
Грамотами за отримане ІІ місце : Корінецька Іванна, 6 кл. с. Смолява; Якобчук Максим, 6 кл. с. Галичани; Роман Вікторія, 7 кл. с.Галичани; Новосад Давид, 7 кл. с. Скобелка.
Переможцями районного конкурсу «Найкращий читач бібліотеки» ІІІ етапу всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017» стали Шевчук Роман, 6 кл. с. Мирне та Лоза Юлія, 7 кл. м. Горохів.
Ведучою конкурсу була бібліотекар Горохівської бібліотеки для дітей Олена Козаченко, яка проводила цікаві конкурси, такі як: « Впізнай героя» та «Загублені речі», питання до яких взяті зі шкільної програми, та бралися до уваги при оцінюванні. Склад журі очолила директор ЦБС Ольга Єлісєєва, почесними членами журі стали журналіст місцевої газети Леся Влашинець, заступник директора по роботі з дітьми Лілія Колесник, заввідділом обслуговування Майя Андрійчук. Конкурсанти не тільки демонстрували нам свої читацькі щоденники та знання сучасної літератури, свої малюнки до улюблених книг, декламували вірші і співали пісень. Підбиваючи підсумки, хочеться відмітити, що діти люблять і хочуть читати не зважаючи ні на що, і це надзвичайно тішить нас, як бібліотекарів.

"День народження бутерброда у дитячій бібліотеці"

14 березня в світі відзначають День народження бутерброда. Бувають вони різними і солодкими і солоними, теплими і холодними, відкритими і закритими. А ще канапки, сендвічі, тости, грінки, тарталетки.
Долучилися до Дня народження бутербродів і працівники Горохівської районної дитячої бібліотеки. Історію їх виникнення, авторство приготування першого бутерброда, цікавинки, загадки - все це з інтересом слухали присутні на кулінарному турнірі "Бутербродні історії". Серед двох команд - користувачів - дітей "Майстер шеф - діти" та бібліотечних працівників "Бібліотечні газдині" журі визначило переможцями команду "Майстер шеф - діти". По закінченню конкурсу всі з задоволенням смакували приготовленими бутербродами.


"Вічна в любові народній"

Днями минуло 146 років від дня народження Лесі Українки. Хто ж ця така безсмертна жінка? Лариса Петрівна Косач. Окраса і гордість української нації, одна з основоположників нової української літератури. Геніальна поетеса і драматург. Талановитий прозаїк і перекладач. Учений літературознавець і фольклорист-етнограф. Публіцист, педагог, видавець, журналіст, поліглот (знала до 10 мов), громадський діяч. Просто жінка, котра багато страждала, уміла кохати і хотіла бути потрібною.
Щоб вшанувати пам'ять Лесі Українки, працівниками районної дитячої бібліотеки підготовлено і проведено літературно-мистецький захід "Вічна в любові народній", учасниками якого стали учні 7-х класів Горохівської школи №1 ім. І.Ф. Франка.


Учні з цікавістю та захопленням слухали розповідь ведучих Майї Андрійчук та Олени Козаченко про родину Косачів-Драгоманових, дитинство майбутньої поетеси, атмосферу в якій вона зростала, її перші злети та хворобу, з якою Леся вела тридцятилітню війну.
Яскраво доповнили дійство вірші у виконанні Пилип’юк Софії, Лісової Каті, Манзій Софії, Твурковської Ангеліни, Майко Мар’яни, Бобко Дарини.
Роль поетеси зіграла заступник директора по роботі з дітьми Лілія Колесник. У її виконанні прозвучала пісня «Золотії терни» на слова славетної землячки під акомпанемент Володимира Дубця та вірш «Contra spem spero» англійською мовою.
До уваги присутніх була розгорнута книжкова виставка «Благословенне слово, що гартує…»
Ще раз запрошуємо завітати до бібліотеки. Наодинці пройтися життєвим шляхом поетеси, а може й взяти її твори, з яких долинуть до вас слова Лесі.Над Україною цими днями лине тужливе «Пливе кача…»

Три роки минає, як у центрі столиці європейської держави Києві, на майдані Незалежності розстріляли беззбройних людей.
Світ здригнувся від цих подій. У це було важко повірити.
Вони бігли по вулиці Інституцькій, прикриваючись дерев’яними щитам, і падали, немов підкошені .
Та майданівці перемогли – люди у чорній формі зі снайперськими гвинтівками відступили перед їхньою мужністю і безстрашністю.
У Горохівській центральній районній бібліотеці відбулася година пам’яті «Небесна сотня в наших серцях». Про події трьохрічної давності розповіла ведуча – бібліотекар ЦРБ Світлана Погудіна.

Була представлена виставка експонатів «Майдан на дотик», яку презентував учасник Майдану Олег Дергай – директор Берестечківського народного історичного музею.
Книжкову виставку «Свіча болю і скорботи» озвучила бібліотекар читального залу Людмила Федина. Події Майдану згадували члени ВО «Тризуб» ім. С. Бандери. Поезію читали студенти групи А-11 Горохівського коледжу ЛНАУ Андрій Захарко та Віталій Затірка.
Героїв Небесної сотні вшанували хвилиною мовчання.

Чому саме цей день і чому саме свято закоханих?
З приводу цього існує чимало красивих легенд.
Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими.
Якби там не було, а кохання існує стільки, скільки існують і люди, і займає головне місце у їхньому житті. Доказом того є казки, в яких, як відомо, зашифрована вся набута людьми мудрість.
Напередодні Дня святого Валентина у центральній районній бібліотеці відбувся вечір поезії «У чарах кохання». На наше запрошення відгукнулись члени літературного клубу «Натхнення», який діє при ЦРБ.
Своїм сокровенним ділилися студенти коледжу ЛНАУ – Руслана Утєшева, Мар’ян Хринюк, Наталія Ковальчук, Михайло Огорднічий, Катерина Синиця, Марія Пемко, Орест Харчук, Андрій Захарко, Юрій Чоп, Оля Сойка. Поезію про кохання читали завідувач відділу обслуговування ЦРБ Надія Бочковська, бібліотекар читального залу Людмила Федина, свої вірші декламувала заступник директора по роботі з дітьми Лілія Колесник. А холідей-інсталяцію презентувала бібліотекар кафедри юнацтва Наталія Дрозда.
Своїми враженнями від почутого, спогадами про свою першу любов ділилися і викладачі Горохівського коледжу ЛНАУ Марія Здинюк, Оксана Кузьмук, Олена Полігас. Вони побажали студентам творчого натхнення, вірного кохання та мирного неба.


22 січня - День Соборності України

22 січня 2017 року українці відзначили День Соборності України – 98-му річницю Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Це знакова подія в історії національного державотворення.
День 22 січня є особливо знаменним у багатій датами та подіями історії нашої держави. Як і в попередні роки, цьогоріч Горохівщина пам'ятно і самобутньо відзначила державне свято.
Урочистий вечір «України ми ж не прагнем десь - на Вкраїні хочем України», присвячений Дню Соборності України та пам'яті Героїв Крут відбувся в кінотеатрі «Волинь» за участю голови райдержадміністрації Любов Матвєєвої, представників трудових колективів та громадських організацій. Від присутніх у залі вихованці зразкового дитячого гурту-студії «Кобзарик» поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку, Символічного Хреста борцям за незалежність України. До уваги присутніх була оформлена та представлена тематична виставка книг: «І обнялися береги рідного народу».

Орнаментом із патріотичних віршів і пісень хвилюючий почуттями до України сценарій, який підготували і провели працівники центральної районної бібліотеки, оздобили аматори сцени РНД «Просвіта». Присутні на урочистих зборах мали змогу подивитися документальні фільми з історії творення незалежності України: про ЗУНР, «Крути», «живий ланцюг», події 2004 року, 2014 року. Хвилиною мовчання вшановано загиблих на сході країни в зоні АТО.

Тривають Різдвяні свята, невід’ємним атрибутом яких є колядки. І колектив центральної районної бібліотеки мав приємність вітати у цю пору колядників та щедрувальників з будинку культури та бібліотеки смт. Сенкевичівка. Вони поділилися з нами радістю про народження Христа, подарували різдвяні піснеспіви та колядки.
.
Напередодні Старого Нового року (Василя) до уваги користувачів центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку "Літературні Василі".
На виставці представлені твори Василя Слапчука, Василя Гея, Василя Симоненка, Василя Стуса, Василя Барки.

7 січня виповнюється 90 років від дня народження Ростислава Андрійовича Братуня – українського письменника, громадського діяча.
Його життєва доля пов’язана з Горохівщиною, зокрема з селом Стрільче. Тут проживала родина Братунів. Син українського письменника та громадсько-політичного діяча.
В юності підтримував зв'язок із юнацькою мережеюОУН. 1950 — закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка. Ще студентом видав збірку поезій.
Автор поетичних збірок «Вересень» (1949), «Пісня про волю» (1953), «Вогонь» (1956), «Я син України» (1958), «Буйноцвіт» (1964), «Ватра» (1966), «Перехрестя» (1969), «Вітрила моєї долі» (1971), «Грані віку», «Одержимість» (1976), «Цвіт жоржин» та ін.
Також він написав кілька книжок, статей, памфлетів: «Крапка без „і“» (1959), «Людина розправляє крила» (1961), «Слово гніву» (1975).
Братунь є автором лібрето опери «Зарево» (1975).
Будучи головним редактором журналу «Жовтень» (сьогодні «Дзвін»), друкував твори заборонених режимом письменників, зокрема Б.-І. Антонича і В. Гжицького.
Писав слова до пісень композитора Володимира Івасюка.
До 1979 року очолював Львівську організацію спілки письменників.
1987–1995 — був активним учасником громадсько-політичних процесів в Україні.
1987 — став «хрещеним батьком» Товариства Лева у Львові.
1989 — обраний народним депутатом СРСР (перший демократичний депутат від західного регіону України), обстоював українську національну символіку.
1993 — підняв український національний прапор над «Гетьманом Сагайдачним» — флагманом Військово-Морських Сил України.
У читальній залі ЦРБ користувачам представлено книжкову викладку «З кагорти славних горохівчан», приурочено ювілею земляка.
Презентація книжкової виставки

Василь Слапчук – це ім’я письменника-волинянина, народженого на Горохівщині, чия творчість – невід’ємна складова сучасного літературного процесу, має не регіональний, а всеукраїнський і міжнародний резонанс. Український поет, прозаїк, літературний критик. Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.
У читальні залі ЦРБ презентовано книжкову виставку «Мовчання адресоване мені» приурочену 55-річчю від дня народження Василя Слапчука.Семінар у бібліотеці

«Діти, книга, читання: пошук нових можливостей, ідей, інноваційних підходів». Саме на таку тему у Горохівській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району.
Діною Іванівною Колесник було представлено новопризначеного директора ЦБС Єлісєєву Ольгу Василівну та заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Колесник Лілю Іванівну.
Начальник відділу культури разом з бібліотечними працівниками та профспілковою організацією подякували Лищишиній Любові Йосипівні за багаторічну плідну працю на посаді директора ЦБС.


Що таке сучасна, креативна бібліотека? Які унікальні пропозиції вона може запропонувати, щоб до неї прийшли наші малі потенційні відвідувачі? Консультацію за такою темою провела зав. відділу дитячої бібліотеки Андрійчук М.І.Сучасні методи роботи з дітьми молодшого шкільного віку. Присутнім було показано виставу «Новорічні пригоди Діда Мороза», представлену ляльковим театром «Рукавичка», який діє при РДБ, учасниками якого є учні 4-7 класів НВК-ЗОШ І-ІІІ ст. гімназія м. Горохова.
Днями минає 70 скорботних літ з дня початку другого голодомору в Україні 1946-1947 років. Саме події і факти цих днів чорного 1946 року підтверджують єдність східних і західних земель України у боротьбі зі спільним ворогом – голодомором.
Старожили Горохівщини розповідають як «мілінькіє» (тоді так їх називали) ходили селами і просили кусочок хліба для своїх голодних дітей. Треба відзначити, що жителі нашого району у той непевний час рятували східняків як могли від голодної смерті.


Цим подіям у Горохівській центральній районній бібліотеці присвячена книжково-ілюстративна виставка «На чатах пам’яті». Як би там не говорили, але Україна – єдина і нероздільна держава.
День захисника Вітчизни

Напередодні Дня захисника Вітчизни працівники ЦРБ підготували і провели патріотичну годину «Земле моя українська, ми герої твої!» , на які були присутні учасники АТО, учні шкіл, коледжу, громадськість міста.


Було вшановано тих, на чиїх плечах тримається наша державність і незалежність, тих, хто ціною власного життя оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє. Святковий концерт , який підготували колеги з РНД «Просвіта», коледжу ЛНАУ, гурт-студія «Кобзарик», солісти подарував присутнім чудовий настрій.
>
Зацікавленим була розкрита книжкова виставка "Бути військовим - бути захисником Вітчизни"

30 вересня — Всеукраїнський день бібліотек – свято духовного єднання людей

Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання державою суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства.

Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу і хто присвятив своє життя подвижницькій праці на ниві просвіти.З нагоди свята бібліотекарі Горохівської ЦБС зібралися у актовій залі ЦРБ. Були вітання, щирі побажання, квіти, подарунки від влади, друзів, колег.

Гарний настрій створили колеги з РНД «Просвіта» та музичної школи, подарувавши святковий концерт.


19 серпня у районному кінотеатрі «Волинь» відбулося урочисте відкриття ХІ районного кінофестивалю «За Україну, її волю»,
присвяченого 25-й річниці Незалежності України і 75-річчю від дня народження українського кінорежисера Івана Миколайчука.
У програмі:
- творча зустріч із народними артистами України , володарями багатьох державних і мистецьких нагород Таїсією Литвиненко і Федором Стригуном;
- перегляд уривків фільмів за їх участю;
- перегляд художнього фільму «Пропала грамота» (режисер Іван Миколайчук);
- пісенні та музичні вітання.

5 серпня (23 липня за ст.ст.) – день шанування однієї з найбільш відомих святинь слов’янського світу – Почаївської ікони Божої Матері.
Почаївська ікона Божої Матері — древня чудотворна ікона, одна з найбільш шанованих Православною церквою, зберігається в Почаївській Лаврі (м.Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області).
Колектив Горохівської ЦБС на чолі з директором відвідали у цей святковий день святі місця, побували на богослужінні, поклонилися образу Богоматері, також побували на озері св.Анни.
15 липня у актовій залі ЦРБ відбулася творча зустріч з письменниками Андрієм Криштальським та Юрієм Зилюком та презентація їх пригодницьких романів «Чорноморець, матінко» та «Заступниця», «Доки смерть не розлучить нас». Шанувальники творчості, користувачі бібліотеки зібралися у залі, аби зустрітися з високим словом, з цвітом волинської еліти – письменниками.
Якщо Андрій Криштальський уже не раз проводив зустрічі з читачами рідного міста, то творчість Юрія Зилюка, що народився у селі Звиняче, була для нас приємним відкриттям. Прозаїк і журналіст, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС упродовж багатьох років перебував далеко за межами Волині.
Художні твори видає під псевдонімом Юрко Вовк, документальні – під своїм прізвищем.
Юрій Зилюк автор семи книг прози і збірки поезій. Зокрема, роману «Ще не пізно все змінити», повісті «Гра у безкінечність», повісті «Чорнобильський роман», художньо-документальної повісті «Попіл Чорнобиля. Розповідь очевидця», роману «Доки смерть не розлучить нас». Член Національної Спілки Письменників України. Андрій Криштальський – член національної спілки журналістів України, працював кореспондентом у редакціях газет “Народна трибуна”, “Луцький замок”, редактором тижневика “Луцьк молодий”, кореспондентом української редакції радіо “Свобода”. У 2003 році заснував приватне видавництво «Терен», яке зараз і очолює. Член Національної спілки письменників України та Українського відділення ПЕН-клубу. Автор книг: «Полум’я перегорілих зір» «Національно-визвольний рух опору на Горохівщині», «Срібні вежі світанку», «Чорний сторож», «Золотий томос», «Чорноморець, матінко», «Народження світла», «Десятина», «Кривда за кривду. Польсько-німецький терор 1943-1944 років на Горохівщині», «УОН і УПА на Горохівщині».
Літературно-критичні та публіцистичні статті, поетичні твори були опубліковані у часописах “Терен”, “Дзвін”, “Березіль”, “Київ”, окремі твори перекладено польською та білоруською мовами.
Зустріч пройшла тепло і невимушено. Шановні гості подарували бібліотеці свої книги з автографами.

Днями у Горохівській ЦРБ проведено районний семінар «Організація надання бібліотечних послуг в умовах об’єднання територіальних громад» для бібліотекарів філій району.
Учасники семінару слухали доповіді та отримали консультації від методистів та районних колег за темами: «Впровадження реформи децентралізації у районі, особливості та вплив на заклади культури», «Перспективи трансформації діяльності бібліотек району у процесі реформування галузі», «Перехід бібліотеки від роботи у форматі «Книгосховище» до формату «Інформаційно-культурний центр для громади», «Інформаційно-бібліографічна діяльність бібліотеки: сучасні форми і методи» та ін.Працівники ЦРБ та РНД «Просвіта» провели показовий літературно-мистецький вечір до 160-річчя від дня народження І.Я. Франка «Каменяр Свободи».


До уваги присутніх представлена книжкова виставка «І горів, і яснів, і страждав, і трудився для свого народу» присвячена видатному Каменяреві.

В історії визвольного руху є чимало важливих, ключових дат. А якщо брати до уваги історію українського державотворення - то й в історії України. Йдеться про 30 червня 1941 року - день, коли у Львові було проголошено aкт відновлення української державності. Це сталося в умовах німецької окупації міста. На Замковій горі урочисто був піднятий національний прапор України.
Львівська радіостанція повідомила населення про цю визначну подію і передала всім українцям благословення митрополита Андрія Шептицького. На Національних Зборах були присутні (більш ніж сто осіб) представники еліти українського національно-визвольного руху, науковці, інтелігенція, громадські діячі та духовенство, що прибули з території усієї України. На засіданні був також присутній представник митрополита УГКЦ Андрея Шептицького – отець Йосиф Сліпий.
Акт 30 червня 1941 року засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити від кожного, хто посягає на незалежність і волю України. Варто зазначити, що «Актом» проголошено «відновлення», а не «проголошення» Української держави, тобто формально була збережена традиція існування Української Держави з часів УНР і ЗУНР.
У центральній районній бібліотеці проведено історичну годину «Здвиг української надії», приурочену 75-річчю визначної дати в історії, та презентовано книжкову виставку.


Горохівська ЦБС згідно договору про співпрацю надає послуги з безоплатної правової допомоги. Через скайп у ЦРБ можна зв’язатися з спеціалістами Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.>

"Твій біль, Україно, Чорнобиль"

26 квітня – одна з найтрагічніших дат в життєписі нашої держави. 30 років тому у цей день сталася катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції, яка принесла горе, хвороби і розпач у сотні тисяч українських родин.
Цього дня ми вшановуємо людей, які ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління. Серед мужніх ліквідаторів ЧАЕС були і жителі нашого району. На Пагорбі Слави біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм «Твій біль, Україно, Чорнобиль».Подякувати людям, які одними з перших були найближче до техногенної катастрофи, щоб якнайшвидше ліквідувати її наслідки, прийшли до пам’ятного знака представники установ та організацій, трудових колективів, учнівської та студентської молоді, громадськість міста.

У читальній залі ЦРБ розгорнуто книжкову виставку «Чорнобильська трагедія: погляд через роки».

6 квітня у читальній залі ЦРБ презентовано книжкову виставку «Незгасна зоря Степана Кривенького», присвячену 75-річчю від дня народження нашого видатного земляка.

Продовженням вшанування пам’яті Степана Федоровича були відвідини його могили у рідному селі Вільхівка, де відбувся мітинг-реквієм та відправлено панахиду. Представники влади, громадськості району, працівники культури, односельці поклали квіти до могили славного піснетворця.Єднаймо душі словом Кобзаря

9 березня, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Горохові відбулися заходи до 202-ої річниці від дня народження великого поета, які підготували і провели працівники Горохівської центральної районної бібліотеки.
Віддати шану національному пророкові разом із представниками трудових колективів, громадськості,учнівської та студентської молоді прийшли голова райдержадміністрації Любов Матвєєва, голова районної ради Тарас Щерблюк.
Свято розпочалося спільним виконанням Державного Гімну України та продовжилося декламуванням віршів Великого українця – Тараса Шевченка.


Протягом насиченої та яскравої програми лунали милозвучні та знайомі з дитинства серцю кожного українця поезії генія Т.Г.Шевченка у виконання учнів шкіл міста та майстрів слова РНД "Просвіта". Родзинкою програми стало виконання народним аматорським камерним хором «Дзвони» невмирущого «Заповіту». Любити і боротися за рідну
землю закликали віршами безсмертного Кобзаря виступаючі на заході діти та дорослі. Всіх їх об’єднала безмежна любов до України
та бажання бачити нашу землю вільною.
У знак шани і пам’яті під мелодію «Думи мої» керівники установ поклали квіти до пам’ятника Кобзареві.

6 березня в приміщенні Горохівського районного дому «Просвіта» відбувся творчий звіт аматорського мистецтва району, присвячений 25-й річниці Незалежності України, «Тобі, Україно, мій мужній народе, складаємо пісню святої свободи».
Працівники бібліотеки активно долучилися до участі у дійстві, були учасниками багатьох аматорських колективів.
Свій творчий задум і фантазію бібліотекарі втілили у виставці майстрів нвродної творчості, яку підготували і представили на огляд журі і гостей свята.
Ми сотнею пішли на небо...
20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної сотні – пам’ятний день на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті загиблих. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими горохівчан. Біля Символічного Хреста-пам’ятника «Борцям за незалежність України» відбулася панахида, яку звершили декан Горохівського деканату УПЦ КП, настоятель Свято-Вознесенського храму о.Андрій Сидор, клірик отець Валерій. Присутні щиро помолилися за душі невинно убієнних на Майдані 2 роки тому, а також бійців, полеглих під час війни з російськими окупантами на Сході країни, виконали молитву «Отче наш», Гімн України, після чого відбулося віче-пам’яті «Героям Небесної Сотні присвячується», у проведенні якого взяли участь бібліотекарі Горохівської ЦРБ.

18 лютого в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з письменником, режисером, фотографом, актором зі Львова Євгеном Козаком.

Зустріч приурочена Дню вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Дух книг, чин письма і аромат вишуканого слова, забувши про відлік часу, витав цього дня у переповненій залі бібліотеки.
Під час заходу митець читав вірші, розповідав про цікаві моменти з історії України та демонстрував фільми «Українські січові стрільці», «Чорна сорочка», «Крути», «Батько отаман», «Чорний ворон», «Степовий вітер», «Лицарі честі» відеостудії імені Івана Миколайчука. Останнім часом Євген Козак займається тим, що випускає невеличкі книжки – історичні нариси про Україну та її величних постатей, а також знімає про них короткометражні фільми. Більше години проходила творча зустріч письменника з поціновувачами його творчості. Він розповів чимало цікавого про себе, свою роботу, погляди на життя, перегорнув сторінки історії зі своїми книжковими героями.
Варто зазначити, що завдяки роботам Євгена Козака відновлюється історична пам’ять про героїчне минуле українського народу, такі твори розповідають про те, як жили і вмирали за незалежність України герої без почестей і відзнак. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих Героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто загинув, захищаючи українську землю від російської агресії.

Бібліотекарями ЦРБ було презентовано книжкову виставку «Ми сотнею пішли на небо».

22 січня - День Соборності України

День 22 січня є особливо знаменним у багатій датами та подіями історії нашої держави. До національного календаря він увійшов ще у 1919 році. Саме тоді на площі перед Київською Софією здійснилася мрія українців усіх поколінь: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
І цьогоріч Горохівщина пам'ятно і самобутньо відзначила День Соборності України. Урочистий вечір «Соборна моя Україна», присвячений Дню Соборності України та пам'яті Героїв Крут відбувся в центральній районній бібліотеці. Від учасників вечора покладено квіти до Символічного Хреста борцям за незалежність України. З любов'ю до Батьківщини слово про історію творення Злуки щиро мовила голова райдержадміністрації Любов Матвєєва.
В ім'я світлої пам'яті борців за єдину Україну голова райдержадміністрації закликала сучасників до єднання дій і соборності душ. Ведучі свята розповіли також і про битву під Крутами. Орнаментом із патріотичних віршів і пісень хвилюючий почуттями до України сценарій оздобили аматори сцени РНД «Просвіта» та ведучі центральної районної бібліотеки.


Після Революції Гідності частіше звучить в українському інформаційному просторі й термін «бандерівець». Воно не має безпосереднього відношення до Степана Бандери. «Бандерівець» у сучасному контексті є синонімом до слова «патріот» або борець за Україну, що не завжди справедливо. Тому що 90% людей, яких чи жартома, чи не жартома називають бандерівцями, ніколи не читали жодних текстів Бандери, і не знають його ідеологію.
ТО ЩО Ж ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СТЕПАНА БАНДЕРУ?
Перш ніж сформувати своє ставлення до історичного персонажа, варто дізнатись принаймні базову інформацію про нього. Потрібно знати, що Бандера – це один з діячів українського національного руху, який представляв його праве радикальне крило у ХХ столітті. Частина Організації Українських Націоналістів, яка поділяла його погляди, називалася бандерівцями чи революціонерами ОУН. Вони виступали проти поляків, коли частина України була під владою Польщі, а потім – проти сталінського радянського режиму.
Бандера – представник інтересу української нації в умовах, коли держави не існувало.
Водночас, особистість Степана Бандери не є однозначною. Він часто боровся збройним шляхом і цей шлях був не завжди вдалий чи справедливий.
Сучасним громадянам України потрібно вивчати історію своєї країни та її найвідоміших постатей: письменників, громадських діячів, революціонерів. Степан Бандера – один серед них.
До дня народження патріота України у читальній залі ЦРБ розгорнуто книжкову виставку «Степан Бандера – символ нації».Cвято Миколая у ЦРБ

Кожна пора року прекрасна по своєму. Та тільки казкова краса зими притягує та хвилює. В народі кажуть, що взимку скільки днів, стільки й свят. Одним з головних зимових свят є свято Миколая, яке відзначають 19 грудня.
В Горохівській районній дитячій бібліотеці відбулося літературно-музичне свято"По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай". Діти з хвилюванням переглянули сценку де мама зі своїми дітьми чекає з війни тата. Він повернувся завдяки молитвам до Господа та святого Миколая.
До присутніх в залі в гості крім ангеликів та святого Миколая завітали місцеві волонтери: депутат районної ради Валентина Магурчак та Віктор Магурчак. Були також музичні номери, загадки та звичайно подарунки, яких так очікували всі послушні та чемні діти.В кінотеатрі «Волинь» зібралися шанувальники письменника, дисидента, літературознавця, філософа, громадського діяча, мислителя, публіциста, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка та літературної премії імені Олени Пчілки, засновника та редактора православної газети «Наша віра», президента Українського ПЕН-клубу, члена Ініціативної групи «Першого грудня»…, людину, що уособлює цілу епоху боротьби проти тоталітаризму і високий моральний авторитет нашого сьогодення Євгена Сверстюка.


«Волинь…Ледве чутно дихає листя столітніх дерев під небом кольору цвіту льону, хлюпочуться тихо хвилі річечки під шепіт очерету. У цьому благословенному краї народився Євген. Рідна Волинь – це край, який не забувається ніколи, навіть у дні важких випробувань. Він приходить у снах і роздумах, наповнюючи серце солодкою ностальгією, край волелюбних волинян, де наша земля дихає історією, де на проламаних мурах ще кипить боротьба за одвічні свої права». Такими словами розпочали ведучі вечора пам’яті «Лицар Правди і Віри». На вечорі звучала літературно-музична композиція за творами Є.Сверстюка, демонструвався фільм «Та Волинь у мені…», уривок з фільму «Кобзар у вічності», пісня «Я -України син». Ведучі та виступаючі розповіли про життєвий тернистий шлях письменника, зірка якого світила яскраво і тепло. Сьогодні ж вона просто зайняла на небосхилі належне їй місце. До останніх днів життя Євген Сверстюк виступав перед молоддю, брав участь у громадських обговореннях, давав інтерв’ю та коментував важливі питання сьогодення, був там, де були теми стратегічно важливі для нації. Євген Сверстюк назавжди залишиться в українській історії охоронцем нашої національної совісті, зразком патріотизму, людяності та кришталевої чистоти. Євген Сверстюк – це совість української нації. Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять свого земляка.
Вечір пам’яті підготували і провели працівники центральної районної бібліотеки та кіновідеомережі.


1 грудня о 14 годині у кінотеатрі міста відбудеться вечір пам’яті Євгена Сверстюка «Лицар Правди і Віри»


Рік назад 1 грудня не стало людини, яка слугувала взірцем християнина, громадянина, особистості. Не стало героїчного українця, патріотизм якого йшов від любові; літератора, що повертав слову його божественну суть; мирянина, який був великою опорою Церкви. Вшануймо пам’ять земляка, патріота, літературознавця, публіциста, політв’язня, лауреата національної премії імені Т. Г. Шевченка Євгена Сверстюка.
Відповідно Указу президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії встановлено День Гідності та Свободи, який відзначатиметься щорічно 21 листопада.
Горохівська ЦРБ приурочила цій даті презентацію книжкової виставки «Від героїв Крут до героїв Небесної сотні».
Виставка розкрита такими розділами:

1. «За Україну вільну і соборну життя поклали у борні»

2. «У боротьбі з фашизмом полягли сини і дочки матері-Вкраїни»
3. «Незгасна свіча болю і скорботи»
4. «АТО – зона особливої уваги».Для широкого кола користувачів представлена література про героїчний подвиг юнаків у бою під Крутами, твори В. Чорновола, Л. Лук’яненка, Є. Сверстюка.
На виставці знайшли місце книги, де є найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни.
Цікавими є краєзнавчі дослідження Андрій Криштальського «ОУН і УПА на Горохівщині», де йдеться про зародження й розвиток національно-визвольного руху опору 1930-1955 р.р. минулого століття.
Почесне місце відведено книзі «Небесна сотня». Ця книга-реквієм, книга-посвята тим учасника революції Гідності, які віддали найцінніше – своє життя заради того, аби Україна і всі ми встали з колін.
Привертає увагу читачів нова книга «Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв». Ця книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберігає єдність нашої країни.

Ми запросили на презентацію учасника АТО Шкорупського Богдана – вчителя Горохівської музичної школи. Він коротко розповів про службу в АТО, побажав миру, добра, злагоди, більше уваги приділяти патріотичному вихованню дітей та юнацтва.
Присутні на масовому заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків, які загинули на Сході України
Ігор Сливка
Юрій Данилюк
Тарас Герасим’юк
Сергій Феоктистов
Герої не вмирають. Просто йдуть із поля бою в небо. Слава Україні! Героям слава!

10 листопада нашу книгозбірню відвідав земляк горохівчан, заслужений журналіст України, колишній директор Волинської обласної телерадіокомпанії Святослав Костянтинович Пирожко. Він привіз і подарував свої книги для бібліотек району. Зокрема, «Українські душі» (телевізійні зустрічі з Євгеном Сверстюком), «Сакартвело, любов моя!», «Від Марка Твена до Марка Клейнермана».
Автору щиро подякувала директор ЦБС Любов Лищишина, а книги приймали бібліотекарі Світлана Погудіна та Надія Бочковська.
Подію на фото відобразив головний редактор районки «Горохівський вісник» Олег Дідик.


9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва!


В рамках святкування Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва ЦРБ організувала виставку творчих робіт Світлани Погудіної, бібліотекаря центральної районної бібліотеки.
В доробку майстрині вишиті сорочки, рушники, картини, подушки, серветки, доріжки. Під час вишивання вона використовувала гаптування, виколювання, вирізування, занизування, хрестик, вишивка шовковою ниткою на домотканому полотні. Гама кольорів приємно вражає.
Міський голова вручив подяку за активну громадську позицію і талант. А Світлана Погудіна знову у творчому пошуку.5 листопада у РНД «Просвіта» відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Працівників культури привітали Діна Колесник – начальник відділу культури, Віктор Годик – міський голова, Людмила Косюк – керівник апарату РДА, Олександр Піньковський – керуючий відділенням Приватбанку, Мар’яна Білецька – сільський голова с. Михлин.
Були вручені почесні грамоти, зокрема, бібліотечним працівникам Надії Бочковській, Ользі Єлісєєвій, Інні Голюк, Ларисі Майко, Тетяні Коберник.
Чудовий настрій і пісні усім присутнім подарував колектив «Жайвір» з Луцька.З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу Указом Президента України Петра Порошенка встановлено свято День Захисника України – 14 жовтня.
Працівниками Горохівської центральної районної бібліотеки було підготовлено і проведено літературно-музичну композицію
«ГЕРОЇ НЕ ГИНУТЬ, ГЕРОЇ ЖИВУТЬ У ПІСНЯХ»
Учасники свята зібралися в залі, щоб вшанувати пам’ять вірних синів і дочок України, які боролись за її незалежність.
День захисника Вітчизни – мужності, й геройства свято. І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато, і тим, хто нині з автоматом наш спокій береже і захищає.
Нехай повертаються живими сини і доньки, які жертовно боронять сьогодні Україну від тисячолітнього тяжкого ворога нашого…14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України

Захист Вітчизни від тих, хто загрожує територіальній цілісності країни – свята справа.
Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви і самовіддачі.В центральній районній бібліотеці до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України розгорнуто книжкову виставку
«Свята Заступнице! Пречиста Діво! Під свій покров візьми Вкраїну» .


«Бібліотеки як центри надання інформації виборцям»
Таку акцію проводять бібліотеки району, де є пункти вільного доступу до мережі Інтернет.
Це спільний проект програми «Бібліоміст» (грантоодержувачем якої є наша ЦБС), Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Центральної виборчої комісії, Міністерства культури України та Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).


Основна мета проекту – підвищити обізнаність виборців (надати інформацію виборцям як проходитимуть вибори і як вони можуть реалізувати свої виборчі права) шляхом залучення мережі бібліотек.


Маємо достатньо інформаційних матеріалів щодо голосування 25 жовтня 2015 року.
Дана інформація не пов’язана з діяльністю політичних партій.Бібліотеки є культурним і освітнім осередком для громад, а також слугують джерелом інформації для населення.
Допомога у даному проекті є ключовою для підвищення рівня поінформованості виборців та забезпечення більш ефективного виборчого процесу.Запрошуємо виборців району завітати у бібліотеки міст Горохова і Берестечка, селищ Мар’янівка і Сенкевичівка та сіл і знайти необхідну інформацію про місцеві вибори 2015 року.

8 вересня на базі центральної районної бібліотеки відбувся двохденний семінар-навчання бібліотечних працівників району на тему: "Сучасна бібліотека: традиційні та інноваційні послуги для громади".
Консультації щодо організації бібліотечного простору, сучасних тенденцій в обслуговуванні користувачів, використання сучасних технологій для задоволення інформаційних потреб громадян, формування інформаційної культури користувачів та з інших професійних питань надали - Любов Лищишина, директор ЦБС, Наталія Романюк, завідувач методичного відділу; Надія Бочковська, Світлана Погудіна, Наталія Дрозда, Тетяна Бондар, працівники центральної районної бібліотеки для дорослих.Відбулося засідання за "круглим столом" на тематику: "Нові форми і методи залучення користувачів до бібліотеки", в обговоренні активну участь взяли Людмила Віняр, Інна Голюк, Леоніда Солтис, Наталія Чосік, завідувачів бібліотек філій району, котрі поділилися своїми думками щодо цього питання.
По завершенні учасники семінару виїхали у бібліотеку-філію села Підбереззя, де голова Підберезівської сільської ради Олександр Базюк проінформував про розвиток зв'язків бібліотеки з громадою, а директор філії-бібліотеки Світлана Базюк безпосередньо ознайомила присутніх із досвідом роботи своєї установи, а також провела майстер-клас із виготовлення орігамі.Потік безіменний
В центральній районні бібліотеці до Дня Незалежності розгорнуто книжкову виставку «Україно моя, я для тебе на світі живу»

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Андрея Шептицького (світське ім’я Роман Марія Александер Шептицький; 1865–1944), визначного українського церковного, громадського і політичного діяча, графа, митрополита Української греко-католицької церкви, яку він очолював майже 44 роки.
Своєю багаторічною діяльністю митрополит Андрей Шептицький завдав остаточного удару москвофільству в середовищі галицького духовенства, органічно пов’язав діяльність греко-католицької церкви з українським національно-визвольним рухом першої половини ХХ ст. Він є автором учення про історичну місію української церкви у справі відновлення єдності східної та західної церков.
Крім того, Андрей Шептицький був ще й відомим меценатом: заснував національний музей у Львові, земельний банк, народну українську лікарню (на той час єдину у Львові), Греко-католицьку богословську академію у Львові (1928), що стала єдиним у Польщі українським вишем. Був послідовним противником політичного терору.

У центральній районній бібліотеці відбулася історична година «Видатний релігійний діяч ХХ століття».

Архів подій